Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Овие патики одат со се!

Трендот на носење платнени и кожни патики со секакви комбинации на некои луѓе сеуште им звучи незамисливо, но светските трендсетерки ги фураат со здолништа, фустани и што уште не…

Фармерки, широка маица и патики се тренд кој никогаш нема да остаре, но сега патиките, почнувајќи од оние со скриена потпетица од пред неколку сезони, се вовлекоа во сите стилови на облекување и сите пригоди.

Дури и славните личности на црвениот тепих се појавуваат во патики – и како да не го прават тоа, кога манекенките на Шанел ги носеа на модната писта во Париз!

Време е за нови пролетни модели со весели бои, и не заборавајте дека освен класични патики со врвки се носат и оние со платформа.
Погледнете што нудат Replay, Mango, HM, Paul Green, New Yorker, Le Coq Sportif.

 

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...