Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Отворен Ана Винтур центарот за костим: Мишел Обама ја пресече врвката!

Мишел Обама во зелена светла Наем Кан фустан го инагурираше Ана Винтур центарот за костим на свеченоста во њујоршкиот музеј.

Првата дама на САД Миешл Обама синоќа даде признание на легендатата на магазинот “Vogue” Ани Винтур пресекувајќи ја врвката на реномираниот центар за костим во метрополитен музејот, вредно 40 милиони долари, кој е наречен по славната уредничка на овој магазин.

metropolitan-1399370828-35138

По инагурацијата на центарот, таму следеше веќе традиционалниот Мег гала бал на кој присуствуваат бројни личности од светот на шоу бизнисот.

,,За нашите млади…овој центар ќе биде извор на инспирација и учење”, кажала Обама.

Холивудската глумица Сара Џесика Паркер присуствуваше на отварањето заедно со дизајнерот Даен Фон Фурстенберг, Марк Џејкобсон, Келвин Клајн, Ралф Лорен, Стела Макартни и Оскар де ла Рентом.

metropolitan-1399371007-35144

Институтот за костим беше две години реновиран и наречен е по Винтру, главната и одговорна уредничка на магазинот “Vogue” и уметничкиот директор на издавачката куќа “Conde Nast”.

За отварањето на центарот организирана е и изложба на дизајнерот Чарсл Џејмс која ќе трае до 10 август.

Со две изложбени галерии, центарот има повеќе место за конзервација, складиште и библиотека.

metropolitan-1399371119-35148

metropolitan-1399371190-35150

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...