• Сподели на:

Оскар 2014-та под модна лупа. Погледнете што се носеше на црвениот тепих и потоа

___

Нежен, дискретен накит и елегантни тоалети кои совршено ги отцртуваат женските облини. Вака наједноставно може да се опише гардеробата што одбраа да ја носат холивудските ѕвезди за време на годинешните доделувања на најпрестижната филмска награда во Холивуд – Оскар. Calvin Klein, Bvgari, Gucci, Valentino, Givenchy, Alexandеr McQueen, Atelier Versace… Ова се само некои од модните куќи кои се погрижија за изгледот на познатите.

На црвениот тепих доминираа nude тонови, како и црни и металик фустани. Со своите тоалети одушевија Кејт Хадсон, Анџелина Џоли и Камила Алвез. Проверете како изгледаа познатите за време на свечената церемонија, но и потоа, на забавата чии домаќин беше Елтон Џон.

Red carpet

After party


Оставете коментар

___