Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Оскар 2014-та под модна лупа. Погледнете што се носеше на црвениот тепих и потоа

Нежен, дискретен накит и елегантни тоалети кои совршено ги отцртуваат женските облини. Вака наједноставно може да се опише гардеробата што одбраа да ја носат холивудските ѕвезди за време на годинешните доделувања на најпрестижната филмска награда во Холивуд – Оскар. Calvin Klein, Bvgari, Gucci, Valentino, Givenchy, Alexandеr McQueen, Atelier Versace… Ова се само некои од модните куќи кои се погрижија за изгледот на познатите.

На црвениот тепих доминираа nude тонови, како и црни и металик фустани. Со своите тоалети одушевија Кејт Хадсон, Анџелина Џоли и Камила Алвез. Проверете како изгледаа познатите за време на свечената церемонија, но и потоа, на забавата чии домаќин беше Елтон Џон.

Red carpet

After party

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...