Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Одберете ги правите балетанки за вас

Балетанките настанале како редизајнирани балетни папучи за секојдневно носење. Во суштина, тие се направени од мека кожа во потполност со влошка која лесно се менува и одржува. Постојат неколку модели балетанки кои можат да бидат плитки, длабоки, со гума или без неа.

Ако имате широки стапала одберете длабоки балетанки без гума. Во ваков модел ногата оптички ќе изгледа потенка. А работ на гумата ќе го спречи отекување на нозете во чевли по целодневно носење.

Тесните и долги стапала ќе изгледаат пошироки во моделот на балетанки со гума. Големото стапало оптички ќе го скратите со украси на предниот дел на балетанки. Допуштено е се: машни, плочки, пердуви… Ако имате помало стапало, оптички ќе го зголемите со полна пета на балетанките и четвртаст врв.

 

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...