Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Очила за сонце од Нина Ричи за 2013

Ние сите знаеме дека основната фукнкција на очилата за сонце кои ги носиме е да ги штитат нашите очи од штетните УВ зраци. Но за многу жени тоа не е единствената причина зошто ги носат. Поточно, во моментов носењето очила за сонце е еден вид стил. Колекцијата на Нина Ричи за 2013 година е од висока класа и ни претставува големо разнообразие од бои и дизајн на рамки како и видови стакла. Едноставно изберете го моделот кој најдобро ќе одговара на формата на лицето и бојата која најдобро ќе одговара со вашата гардероба и тенот на кожата.

 

Nina Ricci Sunglasses for Women Nina Ricci Sunglasses for Women Nina Ricci Sunglasses for Women Nina Ricci Sunglasses for Womennina-ricci-women-sunglasses_01Nina Ricci Sunglasses for Women Nina Ricci Sunglasses for Women Nina Ricci Sunglasses for Women Nina Ricci Sunglasses for WomenNina Ricci Sunglasses for Women Nina Ricci Sunglasses for Women Nina Ricci Sunglasses for Women Nina Ricci Sunglasses for Womennina-ricci-women-sunglasses_14 nina-ricci-women-sunglasses_15 nina-ricci-women-sunglasses_16 nina-ricci-women-sunglasses_17 nina-ricci-women-sunglasses_18 nina-ricci-women-sunglasses_19 nina-ricci-women-sunglasses_20 nina-ricci-women-sunglasses_21nina-ricci-women-sunglasses_22 nina-ricci-women-sunglasses_23 nina-ricci-women-sunglasses_24 Nina Ricci Sunglasses for Women

 

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement