• Сподели на:

Објава на војна во модата: Армани бесен на уредничката на Vogue, Anna Wintour

___

Некој можеби и би преминал преку таа навреда, но не и Armani! “Можеби е она влијателна, но влијателен сум и јас…” изјави славниот креатор.

 

Кога уредничката на Vogue, Anna Wintour не се појави на неговата ревија, во ред е да се каже, “добро па и не можела да стигне…” Но не и славниот Armani. На штотуки завршената модна недела во Милано, големиот волшебник се покажа брилијантен со својата колекција за есен 20414, но славната уредничка беше во Париз каде присуствување на големиот моден караван.

“Постојат и такви кои ќе ја пропуштат ревијата на Armani за да одат во Париз”, искоментира креаторот на пресконференцијата после ревијата. “Кажа дека ќе прати свои луѓе…хмм кога одите на заболекар, а тој ќе ве препушти на своите асистенти, како би реагирале?” љуто изјави Armani. “Ми беше кажано дека таа е важна и влијателна”, продолжи Armani. “Епа можеби и јас сум влијателен…”.

url

За сега од штабот на Anna Wintour стигна само објаснување со извинување: “Anna Wintour го почитува Armani и се што тој направи за италијанската мода ширум светот”, изјави нејзиниот претставник. Дали ова ќе биде доволно да се каопаат воените секири…? Останува да видиме.

 


Оставете коментар

___