• Сподели на:

Новите модели на чанти на MARC JACОBS на кои никој не би им одолеал

___

Сите се возбудени за најновата колекција на чанти на Marc Jacobs.

Трендсетерките се воодушевени со оваа нова колекција на чанти на Мarc Jacobs , кои веќе можат да се најдат на пазарот во продавниците на Neiman Marcus и Nordstorm.

Едноставната нова колекција има модели на чанти ки можат да се носат и преку рамена и чинат од 400 до 600 долари, додека малку поегзотичните модели можат да чинат и до 5.500 долари. Индивидуално, во зависност од личниот избор, стил и вкус, можете да се одлучите за некоја од овие чанти.

За секого има по нешто во оваа колекција. Со оглед на тоа дека Marc Jacobs скоро 2 децении беше креативен директор на модната куќа Louis Vuitton, повеќе од способен е да предвиди што сакаат жените. Во комбинација со неговиот неверојатна смисла за дизајн сигурни сме дека многу трендсетерки ќе посакаат да ги имаат овие модни детаљи како дел од претстојната сезона.Тоа се моделите на Marc Jacobs, Charms i Trinkets Small Saddle Bag, Marc Jacobs Gotham City Bucket Bag, East West Tote i Saddle Bag, Marc Jacobs J Marc Embroidered Python Shoulder Bag i Marc Jacobs Splatter Paint Saddle Bag.

 


Оставете коментар

___