Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Новата колекција Alice + Olivia апсолутен хит за 2016

Дизајнерката Stacey Bendet во 2002 година основаше компанијата за модерна облека наречена Alice + Olivia. Истата година таа ја лансираше првата колекција која стана култ во светот на модата.

Нејзината најнова колекција не носи во 70 те години во Нујорк. Фокусот е дефинитивно Њујорк, кој во тоа време бил место за средби на уметници, дизајнери, музичари и креативни луќе во целина. Ваквиот еластичен микс е пренесен низ целата колекција.

Комбинација од навидум неспоиви парчиња на крај резултираа со неверојатна колекција. Јакни, фармерки, тантела, кадифе и чизми над колена се дел од парчињата презентирани за есен / зима 2016.

 

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...