Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Nina Ricci колекција за есен/зима 2015

Женствена, сензуална и едноставна. Најкраток можен начин да се опише новата колекција модната куќа Nina Ricci.

Во новата колекција доминираат класични, суптилни парчиња кои ќе ги одушеви сите дами кои тежат кон префинетост и безвременска елеганција. Погледнете ја галеријата.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...