Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Неопходни женски модели на чевли кои мора да ги имате за оваа есен

Добро подгответе се, оваа есен ќе преовладуваат 5 типа на чевли и чизми, па потрудете се да се подновите на време.

5-glavni-zenski-modeli-na-cevli-za-ovaa-esen-01.jpg

Ако веќе започнавте со обновувањето на есенската гардероба, еве на кој тип на чевли треба да обрнете најголемо внимание:

1. Софистицирани рамни чевли со машка линија

Направени од кожа или антилоп, а доаѓаат во повеќе варијанти – оксфордки, мокасинки или шпиц балетанки. Можете да ги споите со речиси сите основни парчиња облека – од фармерки, до кратки фустанчиња и здолништа.

5-glavni-zenski-modeli-na-cevli-za-ovaa-esen-02.jpg

2. Чизми до глужд со дебела потпетица

Овие чизми се доволно софистицирани и можете да ги носите и во вечерни и во дневни варијанти – на состанок, вечера или излегување.

5-glavni-zenski-modeli-na-cevli-za-ovaa-esen-03.jpg

3. Бели патики

Прекршете ги правилата и одберете патики во бела боја кои ќе ги носите секогаш кога сакате опуштен впечаток. Можете да ги комбинирате со обична маица, широки фармерки или краток фустан и кратка јакна. Експериментирајте со нив.

5-glavni-zenski-modeli-na-cevli-za-ovaa-esen-04.jpg

4. Чизми над коленици

Веројатно сите имате едни вакви, па затоа погрижете се да ги износите и оваа есен. Црни или кафени, од кожа или антилоп, одговараат буквално на сè.

5-glavni-zenski-modeli-na-cevli-za-ovaa-esen-05.jpg

5. Гумени чизми за дожд

Иако не изгледаат најмодерно, би требло да имате еден пар кој ќе ве заштити од мокрите нозе и ногавици. Оваа сезона изборот е голем, па затоа можете да одберете еднобоен модел или дезениран.

5-glavni-zenski-modeli-na-cevli-za-ovaa-esen-06.jpg

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...