Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Неодоливата Лупита Нијонго

Откако се одмори од напорната сезона на црвени теписи, харизматичната глумица Лупита Нијонго се врати на јавните случувања и покажа зoшто модниот свет толку ja обожува.

Како ѕвезда на насловната на магазинот Marie Claire за месец Мај, Лупита заблиска на забавата која се одржа по повод лансирањето на новиот број.

Младата икона за таа прилика се одлучи за фустан од Giambattista Valli од есенската колекција кој го надополни со потпетици од  Cristian Louboutin во сребрена боја и накит со цветен принт од Graciela Gems.

483489061

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...