• Сподели на:

Не ги фрлајте старите хеланки: Од нив направете блуза

___

Модата доаѓа и заминува но немојте никогаш да се брзате да ја фрлите старата облека. Со неколку креативни трикови лесно може да ја претворите во нова и уникатна.

Прв и едноставен пример се износените хеланки или оние кои по грешка сте ги купиле, па сега ви се кратки во ногавиците.

Погледнете го ова кратко видео во кое девојка прави нова блуза од стари хеланки: неверојатно лесно и едноставно!


Оставете коментар

___