Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

НАПРАВЕТЕ САМИ ФУСТАН СО ВИСОК СТРУК ОД РОЛКА

Фустаните со висок струк совршено ја нагласуваат женската силета, ги издолжуваат нозете и можете да ги комбинирате со различни парчиња облека, равејки најразлични интересни аутфити.

Можете да ги носите на работа, во прошетка, во пар со патики, балетанки или со високи потпетици. Ако немате во својот плакар фустан со висок струк, можеби имате ролка која не сакате да ја носите.  Ви претставуваме идеја, како од ролка да направите фустан со висок струк.

За изработка на овој едноставен фустан, потребно ви е:

Ролка од растеглив материјал, ножици, пинови, машина за шиење или вешта рака и игла и конец.

Uradite same: Suknja sa visokim strukom od rolke

Uradite same: Suknja sa visokim strukom od rolke

Uradite same: Suknja sa visokim strukom od rolke

Uradite same: Suknja sa visokim strukom od rolke

Uradite same: Suknja sa visokim strukom od rolke

Uradite same: Suknja sa visokim strukom od rolke

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...