Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Наметки за поинаков изглед зимава

Пелерина, палто во форма на наметка, пончо или кебе наметнато над другата облека се новите начини на зимско облекување. Ова е едноставна формула за урбан и трендовски изглед, а преовладуваат наметки со меки линии, флуиден крој и стилови кои лесно се комбинираат со другите зимски парчиња. Магазинот Porter и стилистката Маја Зепиниќ ви предлагаат  четири идеи како зимава да носите трендовска наметка.

 

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...