• Сподели на:

Најубавите црвени фустани во последно време

___

Црвениот фустан е класика која никогаш не излегува од мода. Како и би било тоа воопшто возможно кога тој е симбол за сексапил, самодоверба, страст, а тие работи дефинитивно не се out!

Вистинските следбенички на модата одсекогаш го обожувале единствениот фустан кој буквално може да предизвика колапс во сообраќајот. Ако само за момент сте го заборавите на дното на плакарот, тука се некои од најгламурозните жени на Холивуд за да нѐ потсетат на него.

Некои од најдобрите црвени фустани во последно време ги носеа дивите како Шерон Стоун и Алесандра Амброзио, а преку нив испратија и храбра модна порака. Класиката секако дека може да биде заводлива!

Разгледајте ја нашата глаерија и побарајте инспирација за сопствениот red hot модел во кој ќе заведувате ова лето!


Оставете коментар

___