Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Најстилските жени за 2015

Хрватското издание на онлајн магазинот Buro24/7 ја објави својата листа на најстилски дами за годината што изминува.Во неколку различни категории, селектирани се жените кои со својот имиџ, според овој магазин оставиле најголем печат.

Најоригинални стајлинзи: Оливија Палермо

najstilskite-zheni-za-izminatavayear-01

Најдобар секојдневен стил: Рози Хангтингтон Вајтли

najstilskite-zheni-za-izminatavayear-02

Најдобар изглед на црвен килим: Дакота Џонсон

najstilskite-zheni-za-izminatavayear-03

Најдобро облечена манекенка: Кендал Џенер

najstilskite-zheni-za-izminatavayear-04

Стилски „камбек“ на годината: Сиена Милер

najstilskite-zheni-za-izminatavayear-05

Најдобар блогерски стил: Ирина Лакичевиќ

najstilskite-zheni-za-izminatavayear-06

Нова стилска ѕвезда: Алиша Викандер

najstilskite-zheni-za-izminatavayear-07

 

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...