Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Најмодерните чизми за oваа есен и зима

Иако најверојатно во орманот се уште ви стојат сандалите и летните кондури, погледнете какви чизми ве очекуваат наскоро низ продавниците.Оваа сезона најактуелен тренд, кога се работи за чизмите, се оние над колениците. Предноста на овие чизми е во тоа што одговараат со многу различни стилови, од фустани, здолништа, до тесни фармерки и многу други комбинации.

Можеби најдобар избор се оние во неутрална боја, бидејќи доколку се одлучите за црни, сиви или кремасти чизми, нема да имате грижа во следните неколку години.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...