• Сподели на:

Најлудата гардероба на новата модна икона Ријана

___

Храбра, хиперсексуална, но и многу забавна, со секоја модна комбинација која популарната пеачка Ријана ќе ја облече е само на чекор до врвното модно признание – Модна икона!

Сега веќе модно далечната 2011 година кога го објави видеото за песната S&M, носеше фустан со испечатени зборови “Дроља” и “Курва”!

Се до денес популарната пеачка Ријана не престана да го привлекува вниманието на модните експерти, па за многу беше вест дека на 2ри Јуни 2014 година таа ќе биде прогласена за Модна икона. Всушност, сите се навикнаа ова признание на советот на модни креатори на Америка да го доделуваат ова признание на  модните есцентрици, а тоа е правиот збор што би ја опишал Ријана.

Погледнете ја галеријата на некои од најлудите комбинации на Ријана…


Оставете коментар

___