Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

НАЈДОБРОТО ОД МИЛАНСКАТА МОДНА НЕДЕЛА: ЕСЕН 2014

Февруари е месец на модниот маратон, а кога зборуваме за градот кој мириса единствено на иновација и неизмерна креативност, мислиме на италијанскиот гламур презентиран на Миланската Модна Недела.

Нурнете во убавините на материјалите, беспрекорноста на боите и совршеноста во комбинирањето.

Започнуваме со петте најмаркантни модели на Prada
hbz-imaxtree-mfw-fw2014-prada-49-sm

hbz-imaxtree-mfw-fw2014-prada-39-sm

hbz-imaxtree-mfw-fw2014-prada-37-sm

hbz-imaxtree-mfw-fw2014-prada-32-sm

hbz-imaxtree-mfw-fw2014-prada-19-sm

hbz-imaxtree-mfw-fw2014-prada-06-sm

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...