Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Најдобро облечени за изминатата недела

Ви ги претставуваме најдобро облечените за минатата недела. Секако може да се послужите со нивните идеи.

 

selena

Selena Gomez 19.02.2014 – Los Angeles
Sam Edelman Bryant Gladiator сандали
Raquel Allegra Layering Tie Dye фустан
The Row Large Round очила за сонце
Kate Spade Charm Letter Bangle брезлетна

 

kate

Kate Mara, 18.02.2014 – New York
Maison Martin Margiela свилен фустан
Saint Laurent чевли
Mango капут
Tonya Hawkes Pola чанта
Michael Kors Slim Runway часовник

 

kendall

Kendall Jenner, 17.02.2014 – London
AnhHa Embroidered маичка
Osman Check Brocade панталони
Gianvito Rossi Suede чевли
Forever 21 маска за мобилен
lupita

Lupita Nyong’o, 19.02.2014 – New York
Delfina Delettrez Double Pearl Single обетка
Alexander Wang Foil чевли
Mary Katrantzou Caspian Jacquard Valee фустан
ASOS чанта

 

reese

Reese Witherspoon, 18.02.2014 – Los Angeles
J. Crew Collection No 2. Pencil здолниште
Jil Sander Cotton Poplin Classic кошула
Gianvito Rossi Suede Mesh Insert чевли
Kenneth Cole Matte Black Plastic Wayfarers очила за сонце
L.A.P.A Double Compartment Calf Leather чанта
Guess by Marciano Gold-Tone Stick обетки

 

rihanna

Rihanna on 17.02.2014 – Beverly Hills
Rick Owens Jersey Tank фустан
Christian Louboutin Cataclou Studded еспадрили на платформа
C Wonder Fancy брезлетна
Bianca Pratt Gold Swag ланче

 

rosie

Rosie Huntington Whiteley on 2/19/14 in London
M Missoni Zebra Print фустан
Marni Cotton Crepe колан
Casadei чевли
Ileana Makri обетки од бело злато со дијаманти

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...