• Сподели на:

Must have чизми за оваа сезона

___

Чизмите отсекогаш биле важен дел на секоја модна есенска и зимска приказна, па не е исклучок ниту оваа сезона…

Оваа есен апсолутни “must have” се високи чизми, над колена, кои со години наназад ги носеа само вистинските трендсетерки и најхрабрите заљубеници во стилот.

mhczoz261020131

Во нив можете да изгледате заводливо, можете да ги носите во дневни и вечерни комбинации и во разни комбинации од материјали, од кожа до лакирани, до антилопски.

Без оглед дали ќе одберете тесен модел кој ја прати линијата на вашите нозе или ќе изберете малку пошироки чизми, визуелно ќе ги издолжите своите нозе и дополнително ќе го нагласите сексипилот.

mhczoz261020132


Оставете коментар

___