Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Модниот стил на ѕвездите

Стилот на ѕвездите – стил од кој учиме и кој е предвесник на најновите модни тенденции, но понекогаш и голем моден гаф. Мошне е тенка границата помеѓу стил и невкус, а не е спорно дека и тие, ѕвездите често ја преминуваат оваа невидлива граница.

Оставаме на вас да одлучите кои нивни стајлинзи од оваа статија се ин, а кои аут. Секогаш слушајте ја својата интуиција и никогаш не копирајте никого.

Стилот е стил кога е уникатен и препознатлив. Стил со печат на вашата индивидуалност.

Овие фотографии ни служат само како примери за тоа што е добро и што не, а не шема за копирање!

"Celebrity Style: Miley Cyrus" by straightuphustlergirl ❤ liked on Polyvore

"Celebrity Style: Demi Lovato" by straightuphustlergirl ❤ liked on Polyvore

"Celebrity Style: Demi Lovato" by straightuphustlergirl ❤ liked on Polyvore

"Celebrity Style: Miley Cyrus" by straightuphustlergirl ❤ liked on Polyvore

"Celebrity Style: Selena Gomez" by straightuphustlergirl ❤ liked on Polyvore

"Celebrity Style: Katy Perry" by straightuphustlergirl ❤ liked on Polyvore

"Celebrity Style: Ariana Grande" by straightuphustlergirl ❤ liked on Polyvore

Celebrity Style: Selena Gomez, created by straightuphustlergirl on Polyvore

"Celebrity Style: Demi Lovato" by straightuphustlergirl on Polyvore

"Celebrity Style: Miley Cyrus" by straightuphustlergirl ❤ liked on Polyvore

"Celebrity Style: Demi Lovato" by straightuphustlergirl on Polyvore

"Celebrity Style: Demi Lovato" by straightuphustlergirl on Polyvore

"Celebrity Style: Demi Lovato" by straightuphustlergirl on Polyvore

"Celebrity Style: Demi Lovato" by straightuphustlergirl on Polyvore

Fantasy Shop Lauren Conrad's Style on Fantasy Shopper :D #inspiration #celeb #style #laurenconrad

Love the coat

Taylor Swift Styles

taylor swift style

Steal Her Style: Taylor Swift

"Aria Montgomery Inspired" by kaylee-kimberlin on Polyvore

Carrie

"Style Diary: Nina Dobrev" by ashleypetrova on Polyvore

Style Diary: Nina Dobrev! (:, created by juliehollywood on Polyvore

Style Icon: Carrie Underwood, for sure!

Love Blake Lively

Taylor Swift Winter Style

Celebrity style: Hilary Duff (September 28), created by fashionmonsters on Polyvore

blazers

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement