Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Модни совети за секоја прилика

Модните совети за секоја прилика постојано се менуваат. На модните трендови влијаат различни фактори и важно е да имате облеки кои ќе можете да ги носите во секоја прилика. Еве некои моидни совети од Супер жените за секоја прилика:

1. Добро познавајте ја кожата

2. Проветрувајте ја гардеробата

3. Обувките се многу важни

4. Практикувајте различни фризури

5. Внимавајте со модните додатоци

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...