Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Модни совети за „елегантно пополнети“ девојки

Неколку килограми повеќе не се проблем за да се облекувате онака како што сакате и да имате свој стил. Прво мора да престанете да носите премногу широка облека, но и да избегнувате премногу тесна облека. Еве неколку совети кои ќе ви помогнат да изгледате елегантно и послабо.

Крој: Обратете внимание на кројот. Ако сакате да изгледате послабо, изберете рамни кроеви и едноставни линии. Фустаните со рамен крој ќе ви стојат подобро од широките фустани. Исто така преферирајте деколте во форма на V кое визуено ќе ве истенчи.

Боја: Најдобро е да изберете потемна боја, бидејќи ќе изгледате визуелно послаби. Но не се ограничувајте само на црна – изберете темноцрвена, темнозелена, темносина. За да го „освежите“ вашиот изглед изберете накит и додатоци во светли бои.

Купувајте облека во своја големина: широката облека ќе направи да изгледате уште подебело, додека тесната облека ќе ги нагласи вашите недостатоци.

Сокријте ги недостатоците: Ако имате голем стомак носете подолги маици кои се широки кај стомакот. Ако имате големи колкови не носете мини здолништа. Бирајте ја облеката која ќе ви помогне да ги сокриете недостатоцте.

Штикли: Високите потпетици ќе го издолжат вашето тело и ќе направат да изгледате послабо.

Фармерки: Фармерки со лош крој можат навистина да го уништат вашиот изглед. Внимавајте фармерките да не се собираат кај задникот и колковите. Најдобро е да одберете фармерки во темна боја без многу додатоци.

Аксесоари: Вистинските аксессоари ќе ги истакнат вашите омилени делови од телото. Со добри обетки ќе го истакнете лицето, со интересно ланче ќе го истакнете деколтето и ќе одвлечете внимание од стомакот, а со интересна голема чанта ќе го одвлечете вниманието од колковите.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...