Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Миу Миу: Пастелен спортски изглед во режија на Миучи Прада

Кој и да помисли дека Миучи Прада не е тип на дизајнер кој се потпира на трендовите додека креира, овој пат се се лаже. Најновата колекција на младешкиот бренд Миу Миу е преполн со детали кои владеат оваа сезона: тука е практичната форма, фантастичната трикотажа, спектакуларното крзно, пастелни и метални материјали.

Миу Миу девојките оваа есен ќе прошетаат во спортски, бомбер јакни, плисирани здолништа, транспарентни кабаници (или метални тренч капути), транспарентни чанти преку едното рамо и гумени чизми.

Доминира здолниште со форма А, кратките фустани и капутите триумфираа со пастелни нијанси на плава, жолта, розова, а на некои места монотонијата ја разбиваат дамки од црвена и тегет боја.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...