Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Мини сукњите кои ќе се носат оваа зима

Постојат повеќе начини на кои можете да носите мини сукња во текот на ладните денови без да смрзнете.

Најважно е да пронајдете модел кој ви одговара, а кој е изработен од квалитетни материјали како волна, плиш и кожа.

Секако морате да имате во вид што комбинирате со нив за да постигнете тренди аутфит.

Ви ги претставуваме најактуелните модели кои ќе се носат оваа зима.

Антилоп сукња со копчиња…

Овој модел можеме да кажеме дека ја одбележи 2015 година. Антилоп сукњата е универзална, и може да се носи во секоја сезона.

Сепак најголем предизвик за комбинирање е токму зимата, каде што може да се искомбинира со парчиња на различни материјали и структура. Кожа, крзно, свила, памук…

antilop suknja 01

Кожна сукња…

Освен што е топла, таа е многу тренди и шик. Бирајте неутрални нијанси како кафена, црна или бордо и носете ја со бела кошула. На крајот целата комбинација заокружете ја со високи штикли и бидете сигурни дека имате одличен зимски аутфит.

kozna suknja 02

Каро сукња…

Карото е вечно. Па затоа оваа сукња мора да се најде и во вашиот плакар.

karo suknja 03

Асиметрична сукња…

Асиметричниот крој е хит оваа сезона. Сама по себе ваквата сукња е впечатлива па затоа ви препорачуваме да ја комбинирате со едноставно парчиња.

asimetricna suknja 04

Балон сукња…

Сукњата со голем волумен ќе ја издолжи вашата фигура и ќе стави акцент на вашите нозе.

balon suknja 05

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...