• Сподели на:

Michael Kors – од бикини до чизми

___

Модниот дизајнер Мајкл Кор ја претставил pre-fall колекцијата за наредната година која го претставува правиот микс на стилови и наменета е скоро за секоја жена.

Лесните и стилски фустани, летни панталони кои можете да ги комбинирате со кошула и џемпер до сериозни работни варијанти, морнарски тегет-бели и црвено=бели пруги на летните блузи испод кожна јакна, но и неколку елегантни фустани за гламурозни излегувања. Мајкл мислел на се!


Оставете коментар

___