• Сподели на:

Мет Бал: Холивудските ѕвезди во необични комбинации

___

Во Њујорк во Метрополитен музејот за уметност беше одржан Мет Бал.

Сите големи ѕвезди од Холивуд прошетаа на црвениот тепих во необични креации, што е и вообичаено за Мет Балот, а темата за оваа година била: “Charles James: Beyond Fashion”.


Оставете коментар

___