• Сподели на:

Машна во фокус: Мини тренд во високата мода!

___

Продуховените Haute Couture колекции на повеќе истакнати модни куќи сезонава содржат парчиња облека во кои машната доминира. Тие пренесуваат силни пораки, а наменети се за гламурозните девојки кои ги кршат сите правила, водејќи се по принципот: Секогаш облечи се за да импресионираш!

Без оглед дали се работи за принт, апликација или дизајн, машната е насекаде. Ова е вистинскиот момент да го отпакувате својот шик подарок.

 


Оставете коментар

___