• Сподели на:

Манго lookbook

___

Во продолжение на неодамна лансираната кампања за оваа зима со Дарија Вербови, „Манго“ промовира уште еден lookbook. Во новиот каталог на шпанскиот бренд креациите ги носи моделот Надја Бендер. Линијата е инспирирана од рокенролот, со кожени јакни, бунди, џемпери, здолништа, шапки, моторџиски чизми, по некое парче со светкава мониста или со реси, а има и блузи со пруги. Дел од креациите имаат крој позајмен од машкиот ормар (кошули, капути и панталони) , а дел се со ретро имиџ. Колекцијата е шик, бохо, бунтовничка и динамична, со модерни комбинации и урбан стајлинг.


Оставете коментар

___