Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Летувајте со стил ! Што треба да се најде во Вашите куфери ?

Изборот на дестинација и друштво е дефинитивно Ваш. Модниот свет сепак има делумно влијание, барем во делот на она што е актуелно и тренди… на плажа, додека патувате, за време на прошетките во местото за кое што сте се одлучиле…

Едноставно… што е она, што стилистите сметаат дека мора да го понесете со Вас за време на одморите ???

Најпрво, костим за капење. Едноделен, дводелен, ретро, шарен или со интересен принт. Ваше е да одберете. Важно е да Ви се допаѓа и да одговара на Вашата фигура. Кога е во прашање облеката за плажа, снабдете се со многу лелеави фустанчиња, кои ќе Ви бидат корисно парче и додека сте на плажа и додека седите „на кафе“ и додека се забавувате. Земете си и неколку интересни коктел фустанчиња, но и сандали на полна пета, со кои ќе шетате, без болка во нозете, а ќе изгледате прекрасно. На плажа, штитете се со големи шешири кои ќе внесат дополнителен стил и секако, снабдете се со интересна торба за плажа…

И, стилскиот дел од Вашиот одмор е службено решен… Останатото е детали. Уживајте во нив!!!

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...