Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Лето во Париз

Француската престолнина е од оние градови во кои casual прошетка не значи само уживање во совршените архиктектонски бисери на Париз, туку и прилика да ги сретнете главните луѓе од модниот свет како Miroslava Duma, Anna Dello Russo i Hanneli Mustaparta.

Овие дами од 365 дена сигурно барем 100 трошат во Париз, а последна прилика да скокнат до таму беше неодамнешната Недела на висока мода. Според она како изгледаа, ова лето им е очигледно крајно забавно и инспиративно, со оглед дека беа повеќе од еклектични, интересни и заносни носејќи ги своите ведри колорити.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...