• Сподели на:

Летни модни додатоци од улиците на Париз и Милано

___

Што носат трендсетерките летово? По европските модни престолнини владеат фантастични ташнички и патики. Судејќи по street style фотографиите направени за време на модниот викенд во Париз и Милано, на улиците доминира трендот на спортскиот шик.

Патиките не изгледале никогаш попримамливо и поелегантно како во последните неколку месеци. Секој што е некој во модниот свет лансираше своја линија на патики или се поврза со некои од познатите спортски брендови како Nike или Adidas, за да ја претстави својата дефиниција на спортски шик. Стајлингот во кој дамата ја комбинира својата мини Birkin торбичка со спортски патики до пред неколку години беше незамислив, додека денес е еден од најпожелните трендови.

Девојките пак, кои преферираат елегантна штикла оваа сезона може да се развеселат со низата фантастични модели кои дизајнерте ги украсија со кожни ленти, пердуви, големи метални копчиња или реси.

Уживајте во секој чекор!

 


Оставете коментар

___