Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Лагерфилд со нова футуристичка колекција

Карл Лагерфилд ја претстави својата нова капсулна колекција , која како и секоја досега, привлече од огромно внимание.
Неговата нова линија  всушност претставува анимации од него и неговата мачка Чупет. Паричници, чанти, патни торби, дуксери, чорапи, футроли за мобилни телефони и маици со футуристички графики од Лагерфелд и неговите техно маче, се само дел од колекцијата на дизајнерот.

Оваа колекција ќе биде загарантиран хит, особено поради фактот што младата и популарна манекенка Кендал Џенер, на  Instagram, веќе најави selfi со торба од оваа линија.

Futuristička Karl Lagerfeld linija

Futuristička Karl Lagerfeld linija

 

Futuristička Karl Lagerfeld linija

 

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...