Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Која боја најдобро ви прилега?

Откријте која боја ви одговара и заблескајте во неа.

Бела

Белата боја одлично им прилега на овие девојки со бел тен и светли очи.

Жолта

Жолтата боја го привлекува вниманието. Оваа боја нема да го разведри само вашето расположение, туку и на сите покрај вас. Избегнувајте да ја носите на деловни состаноци доколку не сакате да оставите впечаток дека сте несериозна личност.

Црвена

Црвената боја е боја на страста. Можете слободно да ја носите кога сте уморни, затоа што токму оваа боја го подигнува расположението. Избегнувајте да се облекувате во црвено кога имате деловен состанок, затоа што погрешниот впечаток е неизбежен, а мажите нема да можат да ви одолеат.

Розова и виолетова

Овие бои можат да се носат во било која пригода, но доколку имате деловни состаноци одберете ги понежните нијанси затоа што оставаат силен впечаток, а за вечерните излегувања можете слободно да ги комбинирате и со јаки бои.

Сина

Светло сината боја е знак дека сте самоуверени и професионални на секое поле па затоа е одлична за на работното место. Темно сината боја е знак дека сте авторитетни, па затоа секогаш комбинирајте ја со одело.

Црна

Црната боја можат да ја носат сите без разлика на тоа каков е нивниот тен. Доколку сте девојка со бел тен, темни очи и коса треба да носите светли и ладни бои како тиркизна, сина, виолетова или зелена. Доколку сте девојка со бел тен и светли очи тогаш носете бои како виолетова.

Доколку сте пак девојка со црвена или руса коса и темни очи, носете топли бои како кафената, црвената и зелената.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement