Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Кое е новото лице на брендот Шанел?

Шанел го отрки новото лице на брендот, а станува збор за една 16 годишна девојка, која има многу познати родители…

Станува збор за ќерката на Џони Деп и Ванеса Паради, Лили Роуз Деп. Од моментот кога за прв пат прошетала по пистата за Шанел во текот на модната недела во Њујорк, се појавиле гласини дека токму таа би требала да биде дел од големата кампања со овој бренд. Пред неколку дена брендот потврдил дека оваа млада дама ќе биде лицето за нивната есенска коелкција на очила за сонце, која ќе се нарекува Pearl.

https://www.youtube.com/watch?v=FU0EZKDsYt4

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...