Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Кобалт сини комбинации

Не е ни чудо што кобалт сината боја преживеа во сите свои нијанси во текот на било која сезона.

Интензивната сина има склоност да го трансформира дури и наједноставниот облик на облекување.

Резервирана за есенските денови, кобалт сината со своите богати, кралски тонови освојува и ова лето.

Дизајнерите со задоволство ја вклучија во своите колекции за сезоната пролет/лето 2015.

Погледнете ги летните комбинации кои се инспирирани со оваа прекрасна морска боја!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement