Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Ким, Александра или Криси?

Три познати дами во истата тоалета.

Најпрво ангелот на Викторија Сикрет  во ноември 2014 година на доделување на Греми наградите.

Ким Кардашијан, како заштитно лице на брендот Балмаин истата тоалета но во друга боја ја носеше на  музичките награди на МТВ во август минатата година.

На крај Криси Тејган , како водителка на  Билборд музички награди го носи истиот фустан на сцената.

Прашањето е на која од овие три лепотици ова парче облека најубаво прилега?

Tri dame u istoj Balmain haljini

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...