• Сподели на:

Kanye West ја лансираше Yeezy Season 3 и новиот албум „The Life of Pablo“

___

Синоќа се одржа ревијата Yeezy на Каније Вест, каде што освен новата колекција, тој го промовираше и неговиот нов албум „The Life of Pablo“. На ревијата се појавија уредничката на Vogue, Ана Винтур, супер-моделот Карли Клос, Џејден Смит, Џиџи и Бела Хадид, момчето на Кајли, Тајга, пријателот на Ким, Џонатан и нормално целиот клан Кардашијан-Џенер.

Додека претходната колекција беше исполнета со мрачни бои, овој пат Каније се решил за неутрални нијанси, како на темни така и на светли бои почнувајќи од светли нијанси на жолто, кафено, сино па сè до црно.

Главна на модната писта беше неверојатната Наоми Кембел, која опуштено се движеше облечена во црн комбинезон и долго крзно.

2

3

4

5

6

21

17

19


Оставете коментар

___