• Сподели на:

Како задникот да ви изгледа одлично во фармерки?

___

Секогаш е добро да инвестирате во пар фармерки кој идеално ќе му прилега на вашето тело. Пробувањето на различни видови фармерки може да трае со часови и да биде исцрпувачко, но се тоа ќе се смени ако знаете што точно да барате. Искористете ги овие совети за да го најдете идеалниот пар за вас, без разлика на тоа што барате.

Сакате да го истакнете вашиот мал, но испрчен задник

Светлите тонови и весели дезени ќе му додадам волумен на вашиот задник. Тоа ќе ги залаже погледите упатени кон вашиот задник да мислат дека пред нив стои некој со задник како Бијонсе.

Сакате задникот да ви изгледа помал

Одберете фармерки во темни тонови, со дизајн кој ја следи линијата на вашето тело завршувајќи над вашите колкови, кои ќе создадат илузија на баланс со вашите колкови.

Сакате да ги нагласите вашите облини

Фармерките со среден струк и нагласен колан ќе ја спречат појава на дупка одзади. Пошироко наместените џебови ќе го нагласат вашиот задник, истовремено поставувајќи го пропорционално на вашата фигура.

Сакате задникот да ви изгледа повисок и поцврст

Побарајте фарберки од памук и ликра кои не ја губат својата еластичност. Тие ќе ви ја стегнат фигурата, но нема да се растегнат и свлечат по неколку часа носење.

Сакате малку да го истакнете задникот…

… но не сакате да изгледате како секс бомба, туку да изгледа дека имате малку повеќе.

Одберете тесни фармерки, малку избледени на задникот и со висок струк. Тие ќе ви ја издолжат фигурата и додадат облини околу вашата „најдобра страна“.

 


Оставете коментар

___