• Сподели на:

Како ја носите кожната облека?

___

Кожата е главен материјал за оваа сезона. Кожните панталони, фустани, разни аксесоари, па дури и капути со кожни ракави се тотален хит. Ако сакате да бидете тренди тогаш немојте да ги избегнувате.  Ова се неколку предлози како можете кожата да ја носите.

Што се однесува до бојата кожата се носи во оние нијанси со топлата боја на есента, односно цигла, камел, маслинесто зелена, сите можни нијанси на црвена но и сина.

Исто така, покрај класичните кожни модели кожата можете оваа зима да ја носите и во вид на мантил со реси, волнен капут кој има кожни ракави, плиширани мини фустани и секако најсовршените ташни, со обзир дека дизајнерите се потрудиле главните трендови да ги гледа во плиш, капут, реси кои се комбинираат со кожа.

Доколку имате проблем да ја комбинирате кожата, ви советуваме следните предлози кои можат да ви ја олеснат работата да ја нагласите своето парче кожа на најдобар начин.

Држете се до природните материјали во вид на волнина и памук или комбинирајте ја кожата со кожа, но обратете внимание на дезените, бидејќи кожата е најдобра во монокроматки палети и спрмни да бидете во тренди, и малку поинаков стајлинг.


Оставете коментар

___