Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Како изгледаше модната ревија на Версаче

Познати по својот уникатен стил, Версаче и овој пат не остави никого рамнодушен. Версаче ја прикажа својата пролет/лето колекција на уникатен начин во Париз. Судејќи според новите парчиња во тренд ќе бидат голи и атрактивни парчиња , со отвори на сите страни. Погледнете и уживајте !

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...