Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Како Donna Karan гледа на есента

Donna Karan ја претстави есенската колекција пред публиката во Њујорк. Креаторката жените ова есен ги гледа во еднобојни модели, но во ефективни комбинации на црни, бели и кафени тонови.

Моделите на креаторката ги красат софистицираност и елеганција. Кога ќе се направи резиме на тоа што го прикажа Donna, есента би тебало да изгледа вака: француски шик, со баретка како заштитен знак, едноставни вечерни тоалети и кроеви кои ја пратат линијата на телото.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...