Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Како да носите патики на платформа како Оливија Палермо

Со висок стил и елеганција подеднакво добро носи високи потпетици и патики, чизми и сандали. Една од најдобро облечените жени на денешницата, Оливија Палермо, со секое свое јавно појавување инспирира. И во своите свечени и во лежените изданија знае да изненади со некое парче купено од хај-стрит брендовите. Умее од не толку скапи и едноставни модели да направи да изгледаат луксузно.

Еден од трендовите на минатата година, што се очекува да се носи и оваа- патиките на платформа, се најдоа и во нејзиниот ормар. Станаа едно од нејзините омилени парчиња што умешно го комбинира во спортска, елеганта, секојдневна и вечерна варијанта. Секогаш со кул и шик ефект. Палермо лани повеќе пати беше уловена со црните патки на бела платформа од Sol Sana.
Овој тип на патики, иако навидум изгледаат како лесно прилагодливо парче, сепак не се толку едноставни за комбинирање. Таа ги носи со тесен искинат џинс, со каро- панталони, кожени хеланки, широки црни панталони и со крем молив модел. Ги спојува со различни големини, бои и стилови на чанти.

 

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...