Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Како да ја комбинирате карираната кошула?

Денеска ви претставуваме некои од начините како можете да носите карирана кошула и да ја комбинирате со останатите парчиња гардероба со цел да го освежите вашиот есенски аутфит. Ако сакате да го покажете својот опуштен изглед тогаш изберете каро кошула за вашата следна модна комбинација. А за деновите кога има повеќе сонце, можете да ја врзете околу половината. Карираната кошула можете да ја носите и на работното место. Секогаш можете да облечете и џемпер врз неа и да имате елегантен изглед.

Проверете како можете да ја носите карираната кошула оваа есен:

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...