Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Истакнете го задникот во џинс

На сите жени не им одговараат ист облик на фармерки. Затоа, ако сакате вашиот задник да изгледа одлично во нив, најважно е да го пронајдете кројот кој ќе го истакне најдоброто, а ќе ги неутрализира недостатоците.
Рамен или мал задник
Во ваков случај одберете фармерки со поголеми задни џебови со преклоп и ситни детали на нив кои што ќе ви додадат волумен.
slika 1
Голем задник
Вам ви одговараат што поедноставни фармерки со неутрални џебови без преклоп. Исто така одберете потемни бои, без избледувања.
slika 2
Опуштен задник
Немојте да носите фармерки со детски облик, туку  тесни модели од поцврст материјал кои малку ќе го подигнат и ќе го обликуваат вашиот задник. Џебовите не треба да се долги, туку подигнати и со неутрален облик.
slika 3

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...