Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Идеи за одличен зимски стајлинг

Зимската мода е предизвик кој со задоволство го прифаќаме. Животинските принтови, карираното, нежните пастелни тонови и фармерките се меѓу најактуелните трендови за студените месеци. Погледнете како да заживее досадната зимска гардероба:

 

 

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...