• Сподели на:

Идеални модни предлози за раната есен

___

Периодот помеѓу летото и есента е идеален за модни комбинации составени од повеќе трендови, бои, материјали, принтови…

Затоа преодниот период искористете го максимално! Извадете ја летната и есенска гардероба и започнете ги експериментите.

Летните панталони во весели бои смирете ги со еднобојни кошули, блузи и наметки.

Женските фустани и шорцеви носете ги со чизми или дезенирани хулахопки за да им додадете топлина. Наместо балетанки или еспадрили, одберете потопли чизми до глужд или патики во неутрални бои.

 


Оставете коментар

___