• Сподели на:

Gucci – штреберски шик

___

Модниот бренд Гучи ја претстави новата колекција на Модната недела во Милано. За следната сезона новиот креативен директор на брендот Гучи предлага помалку штреберски изглед со одредена доза на сексипил. Во мода се враќа баретката, ќе се носат и женствени мини фустани и неизбегливите рамни чевли. Набавете добар пар класични коцкасти очила за сонце и изгледајте како права Gucci Girl.


Оставете коментар

___