Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Гламурозен стил за свечани моменти

Величенствената колекција што денес ви ја представуваме е дело на Reem Acra, наменета за пролет 2013. Очигледно не станува збор за кежуал улична мода, туку за креации наменети за свечани настани.

Боите кои треба да ги очекувате за новата сезона се следните: тиркизно зелена, портокалво-црвена, златна, сребрена, сива, бела, црна.

 

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement